Conducerea Facultății de Știința și Ingineria Mediului

Decan

Lect.dr.Ajtai Nicolae

nicolae.ajtai@ubbcluj.ro

Prodecan

brisan-nicoleta

Conf.dr. Brisan Nicoleta

nicoleta.brisan@ubbcluj.ro

Prodecan - linia maghiară

Kinga Reti

Şef lucrari dr. Kinga Reti

reti.kinga@ubbcluj.ro

Director de departament

DIRECTOR DEPARTAMENT ȘCOALA DOCTORALĂ ȘTIINȚA MEDIULUI

Calin Baciu

Prof.dr. ing. Baciu Laurentiu Călin

calin.baciu@ubbcluj.ro

 

Director de departament

DIRECTOR DEPARTAMENT ŞTIINŢA MEDIULUI

Liviu Muntean

Conf.dr.Liviu Muntean

liviu.muntean@ubbcluj.ro

Director de departament (interimar)

DIRECTOR DEPARTAMENT ANALIZA ȘI INGINERIA MEDIULUI

conferentiar-dr-radu-mihaiescu_web

Conf.dr. Radu Mihaiescu

radu.mihaiescu@ubbcluj.ro

 

 

Anunțuri FSIM

Evenimente recente

  • CONCURSUL “MARCIAN BLEAHU”

    CONCURSUL “MARCIAN BLEAHU”

    CONCURSUL “MARCIAN BLEAHU”- concurs de proiecte pe teme mediu   Concursul de proiecte pe teme de mediu “Marcian Bleahu” se adresează în principal elevilor de liceu din clasele a XI-a şi a XII-a,  dar şi elevilor din clasele a IX-a …
  • 5 iunie – Ziua Mediului

    5 iunie – Ziua Mediului

    5 iunie – Ziua Mondială a Mediului Ziua Mondială a Mediului, inițiată de către Organizația Națiunilor Unite (ONU) în 1972 și sărbătorită în fiecare an în data de 5 iunie este o zi în care guvernele, organizațiile și cetățenii din …
  • INFO COVID 19

    INFO COVID 19

    Pentru a preveni răspândirea coronavirusul SARS-CoV-2, Universitatea noastră și autoritățile naționale au luat o serie de măsuri de care vă rugăm să țineți cont. Vă asigurăm că siguranța studenților și a angajaților Universității este prioritară și, în funcție de evoluția …