Staff

Decan

Alwxandru Ozunu

Prof.dr.Ozunu Alexandru

alexandru.ozunu@ubbcluj.ro

Prodecan

brisan-nicoleta

Conf.dr. Brisan Nicoleta

nicoleta.brisan@ubbcluj.ro

Prodecan - linia maghiară

Kinga Reti

Şef lucrari dr. Kinga Reti

reti.kinga@ubbcluj.ro

șef de departament

ȘEF DEPARTAMENT
ŞTIINŢA MEDIULUI

Liviu Muntean

Conf.dr.Liviu Muntean

liviu.muntean@ubbcluj.ro

șef de departament

ȘEF DEPARTAMENT
ANALIZA ȘI INGINERIA MEDIULUI

conferentiar-dr-radu-mihaiescu_web

Conf.dr. Radu Mihaiescu

radu.mihaiescu@ubbcluj.ro

șef de departament

ȘEF DEPARTAMENT
ȘCOALA DOCTORALĂ ȘTIINȚA MEDIULUI

Calin Baciu

Prof.dr. ing. Baciu Laurentiu Călin

calin.baciu@ubbcluj.ro

 

CONSILIUL FACULTĂŢII DE ŞTIINŢA ŞI INGINERIA MEDIULUI

  • Prof. univ. dr. ing.  Baciu Călin-Laurențiu
  • Prof. univ. dr. ing. Ozunu Alexandru
  • Prof. univ. dr. ing. Roșu Cristina-Doina
  • Conf. univ. dr. ing. Mihăiescu Radu
  • Conf. univ. dr. Muntean Octavian-Liviu
  • Lector univ. dr. ing. Török Zoltan
  • Șef lucrări dr. Baciu Nicolae
  • Șef lucrări dr. Arghiuș Viorel-Ilie
  • Șef lucrări dr. Reti Kinga-Olga
  • Șef lucrări dr. Maloș Cristian-Valeriu
  • CS III dr. Botezan Camelia-Sabina
  • Student Chirtoș Diana-Maria
  • Student Ficuț Cristina
  • Student Tometeu Alexandru

REPREZENTANTII FACULTATII DE STIINTA SI INGINERIA MEDIULUI IN SENATUL UNIVERSITATII BABES-BOLYAI

  • Prof.dr. ing. Ozunu Alexandru
  • Conf. dr. ing. Brisan Nicoleta
  • Student Hojbota Mihaela

 

ADMINISTRATOR ŞEF:

  • TURCU LUANA – luana.turcu@ubbcluj.ro
  • Luana Turcu

SECRETARIAT:

Simona LUCACEL – secretar sef

simona.lucacel@ubbcluj.ro

Simona Lucacel

Greta MANDREAN

greta.mandrean@ubbcluj.ro

Greta Mandrean

Gabriel DOBREI

gabriel.dobrei@ubbcluj.ro

Gabriel Dobrei

 

 

 

 

 

 

REPREZENTANȚII STUDENȚILOR FACULTĂȚII DE ȘTIINȚA ȘI INGINERIA MEDIULUI

  •  Cancelar studenti Ghiorgiu Eduard
  • Reprezentant în C.F. Chirtoș Diana-Maria
  • Reprezentant în C.F. Ficuț Cristina
  • Reprezentant în C.F. Tometeu Alexandru
  • Student Senator Hojbotă Mihaela

Anunțuri FSIM

Evenimente recente

  • Tabăra bobocilor

    Tabăra bobocilor

    TABĂRA BOBOCILOR Facultatea de Știința și Ingineria Mediului organizează în perioada 13-15 octombrie 2017, TABĂRA BOBOCILOR  în localitatea Baru Mare, jud. Hunedoara. Sunt vizați toți studenții din anul I din facultatea noastră. În cadrul acestei tabere se vor aprofunda cunoștințe …
  • Scoala de vara internationala – International Summer School on Disaster Management – 2017

    Scoala de vara internationala – International Summer School on Disaster Management – 2017

     International Summer School on Disaster Management 21 – 27 August 2017, Arcalia, Bistriţa-Năsăud Organizer Faculty of Environmental Science and Engineering – Research Institute for Sustainability and Disaster Management based on High Performance Computing (ISUMADECIP) Partners National University of Public Services, Hungary …
  • ADMITERE FACULTATEA DE STIINTA SI INGINERIA MEDIULUI NIVEL MASTER, SESIUNEA IULIE 2017

    ADMITERE FACULTATEA DE STIINTA SI INGINERIA MEDIULUI NIVEL MASTER, SESIUNEA IULIE 2017

    Admitere Facultatea de Stiinta si Ingineria Mediului nivel master, sesiunea iulie 2017 Oferta educationala, nivel master, pe domenii si specializari Domeniul SIINTA MEDIULUI  Gestiunea și protecția mediului – IF și  IFR Evaluarea riscului și securitatea mediului – IF și IFR …