Staff

Decan

Alwxandru Ozunu

Prof.dr.Ozunu Alexandru

alexandru.ozunu@ubbcluj.ro

Prodecan

brisan-nicoleta

Conf.dr. Brisan Nicoleta

nicoleta.brisan@ubbcluj.ro

Prodecan - linia maghiară

Kinga Reti

Şef lucrari dr. Kinga Reti

reti.kinga@ubbcluj.ro

șef de departament

ȘEF DEPARTAMENT
ŞTIINŢA MEDIULUI

Liviu Muntean

Conf.dr.Liviu Muntean

liviu.muntean@ubbcluj.ro

șef de departament

ȘEF DEPARTAMENT
ANALIZA ȘI INGINERIA MEDIULUI

conferentiar-dr-radu-mihaiescu_web

Conf.dr. Radu Mihaiescu

radu.mihaiescu@ubbcluj.ro

șef de departament

ȘEF DEPARTAMENT
ȘCOALA DOCTORALĂ ȘTIINȚA MEDIULUI

Calin Baciu

Prof.dr. ing. Baciu Laurentiu Călin

calin.baciu@ubbcluj.ro

 

CONSILIUL FACULTĂŢII DE ŞTIINŢA ŞI INGINERIA MEDIULUI

  • Prof. univ. dr. ing.  Baciu Călin-Laurențiu
  • Prof. univ. dr. ing. Ozunu Alexandru
  • Prof. univ. dr. ing. Roșu Cristina-Doina
  • Conf. univ. dr. ing. Mihăiescu Radu
  • Conf. univ. dr. Muntean Octavian-Liviu
  • Lector univ. dr. ing. Török Zoltan
  • Șef lucrări dr. Baciu Nicolae
  • Șef lucrări dr. Arghiuș Viorel-Ilie
  • Șef lucrări dr. Reti Kinga-Olga
  • Șef lucrări dr. Maloș Cristian-Valeriu
  • CS III dr. Botezan Camelia-Sabina
  • Student Chirtoș Diana-Maria
  • Student Ficuț Cristina
  • Student Tometeu Alexandru

REPREZENTANTII FACULTATII DE STIINTA SI INGINERIA MEDIULUI IN SENATUL UNIVERSITATII BABES-BOLYAI

  • Prof.dr. ing. Ozunu Alexandru
  • Conf. dr. ing. Brisan Nicoleta
  • Student Hojbota Mihaela

 

ADMINISTRATOR ŞEF:

  • TURCU LUANA – luana.turcu@ubbcluj.ro
  • Luana Turcu

SECRETARIAT:

Simona LUCACEL – secretar sef

simona.lucacel@ubbcluj.ro

Simona Lucacel

Greta MANDREAN

greta.mandrean@ubbcluj.ro

Greta Mandrean

Gabriel DOBREI

gabriel.dobrei@ubbcluj.ro

Gabriel Dobrei

 

 

 

 

 

 

REPREZENTANȚII STUDENȚILOR FACULTĂȚII DE ȘTIINȚA ȘI INGINERIA MEDIULUI

  •  Cancelar studenti Ghiorgiu Eduard
  • Reprezentant în C.F. Chirtoș Diana-Maria
  • Reprezentant în C.F. Ficuț Cristina
  • Reprezentant în C.F. Tometeu Alexandru
  • Student Senator Hojbotă Mihaela

Anunțuri FSIM

Evenimente recente

  • 12th International Conference  Environmental Legislation, Safety Engineering and DIsaster MAnagement ELSEDIMA 2018

    12th International Conference Environmental Legislation, Safety Engineering and DIsaster MAnagement ELSEDIMA 2018

    12th International Conference Environmental Legislation, Safety Engineering and DIsaster MAnagement ELSEDIMA 2018 International Conference 17-19 May 2018 Cluj-Napoca Dorim să vă invităm la cea de-a XII-a ediţie a Conferinţei Internaţionale cu tema Legislaţie de Mediu, Ingineria Siguranţei şi Managementul Dezastrelor …
  • CEREMONIA DE DESCHIDERE A NOULUI AN UNIVERSITAR 2017-2018

    CEREMONIA DE DESCHIDERE A NOULUI AN UNIVERSITAR 2017-2018

    FACULTATEA DE STIINTA SI INGINERIA MEDIULUI DIN CADRUL UNIVERSITATII BABES BOLYAI, ANUNTA CEREMONIA DE DESCHIDERE A NOULUI AN UNIVERSITAR 2017-2018 IN  2 OCTOMBRIE 2017, ORA 12 Ceremonia de deschidere va avea loc in Amfiteatrul IUSTINIAN PETRESCU, corpul C, Facultatea de Stiinta …
  • TABARA BOBOCILOR

    TABARA BOBOCILOR

    TABARA BOBOCILOR 2017 Facultatea de Știința și Ingineria Mediului organizează în perioada 13-15 octombrie 2017, TABĂRA BOBOCILOR  în localitatea Baru Mare. Sunt vizați toți studenții din anul I de studiu de la toate specializările. În cadrul acestei tabere se vor …