Prima promoție de Ingineria Mediului – 10 ANI

Sâmbătă, 18 Mai 2019, a avut loc întâlnirea de 10 ani de la absolvirea Facultăţii de Ştiinţa şi Ingineria Mediului a primei generaţii de ingineri de mediu, specializarea Ingineria Sistemelor Biotehnice şi Ecologice. Absolvenţii promoţiei 2009 s-au revăzut în Amfiteatrul Iustinian Petrescu, unde s-au bucurat de reîntâlnirea cu profesorii, şi-au împărtăşit realizările profesionale şi personale şi au depănat amintiri din timpul celor 4 ani de studenţie. Au răspuns prezent la citirea catalogului de către îndrumătorul de an, Conf. dr. Radu Mihăiescu, un număr de 20 de absolvenţi. Întâlnirea a continuat cu o vizită a laboratoarelor din cadrul facultăţii şi cu o masă festivă la unul din restaurantele frecventate în timpul studenţiei. De asemenea, comunitatea alumni a avut ocazia să se reunească cu Alma Mater.