Conducerea Facultății de Știința și Ingineria Mediului

Decan

Lect.dr.Ajtai Nicolae

nicolae.ajtai@ubbcluj.ro

Prodecan

brisan-nicoleta

Conf.dr. Brisan Nicoleta

nicoleta.brisan@ubbcluj.ro

Prodecan - linia maghiară

Kinga Reti

Şef lucrari dr. Kinga Reti

reti.kinga@ubbcluj.ro

Director de departament

DIRECTOR DEPARTAMENT ȘCOALA DOCTORALĂ ȘTIINȚA MEDIULUI

Calin Baciu

Prof.dr. ing. Baciu Laurențiu Călin

calin.baciu@ubbcluj.ro

Director de departament

DIRECTOR DEPARTAMENT ŞTIINŢA MEDIULUI

Liviu Muntean

Conf.dr.Liviu Muntean

liviu.muntean@ubbcluj.ro

Director de departament

DIRECTOR DEPARTAMENT ANALIZA ȘI INGINERIA MEDIULUI

conferentiar-dr-radu-mihaiescu_web

Conf.dr. Radu Mihaiescu

radu.mihaiescu@ubbcluj.ro

 

Anunțuri FSIM

Evenimente recente

  • CONCURSUL “MARCIAN BLEAHU”

    CONCURSUL “MARCIAN BLEAHU”

    CONCURSUL “MARCIAN BLEAHU” – concurs de proiecte pe teme mediu Concursul de proiecte pe teme de mediu “Marcian Bleahu” se adresează în principal elevilor de liceu din clasele a XI-a şi a XII-a,  dar şi elevilor din clasele a IX-a …
  • NOAPTEA CERCETĂTORILOR

    NOAPTEA CERCETĂTORILOR

    Program Noaptea Cercetatorilor, UBB FSIM, 27.11.2020 DOING RESEARCH AT MIDNIGHT IN ROMANIA La nivelul Uniunii Europene, Noaptea Europeană a Cercetătorilor se înscrie în seria Acțiunilor Marie Sklodowska-Curie din proiectul cadru Horizon 2020. Evenimentul, finanțat prin proiectul H2020-MSCA-NIGHT-2020/DoReMi-RO, GA no. 954638, …
  • INFO COVID 19

    INFO COVID 19

    Pentru a preveni răspândirea coronavirusul SARS-CoV-2, Universitatea noastră și autoritățile naționale au luat o serie de măsuri de care vă rugăm să țineți cont. Vă asigurăm că siguranța studenților și a angajaților Universității este prioritară și, în funcție de evoluția …