Anunț Hackathon M100CITIES

Hackathon organizat în cadrul proiectului M100CITIES  Orașe inteligente si neutre climatic: planificare, pilotare, inspirație

Ești student la FSIM?

Ești gata să contribui la viitorul Clujului și să faci parte dintr-un proiect inovator?

Te invităm la Hackathon-ul M100CITIES, unde vei putea lucra alături de colegii tăi la proiecte menite să facă diferența!

Provocări:

1. AI-Driven Carbon Footprint Tracker in Cluj!
  2. Walk Safe in Cluj!

Ce îți oferim?

• Oportunitatea de a lucra la soluții reale care pot modela dezvoltarea durabilă a orașului.
  • Networking cu studenții de la alte facultăți din UBB și din Norvegia, experți din industrie și oportunități de carieră.
  • Certificate de participare.
  • Premii atractive.

Cum te poți înscrie?

• Înscrieri până la: 3 Octombrie 2024
  • Completează formularul de înscriere aici: Google form

Condiții de participare:

• Student nivel licență anul III Știința Mediului sau Management și Audit de Mediu
  • Student nivel licență anul III sau IV Ingineria Mediului
  • Student nivel master Gestiunea și Protecția Mediului sau Dezvoltarea Sustenabilă și Managementul Mediului
  • Cunoștințele de GIS pot constitui un avantaj
  • Cunoștințe de Limba Engleză de nivel mediu (nu se solicită certificat de competență lingvistică)
  • Admiterea se face pe baza unui interviu

Vino alături de noi și implică-te activ în crearea unor soluții inovatoare pentru un Cluj mai verde și mai sustenabil!

Pentru mai multe informații, te invităm la standul proiectului care va avea loc în cadrul evenimentului Noaptea Cercetătorilor care va avea loc în data de 30 Septembrie 2024 începând cu ora 14:00
sau ne poți contacta la horatiu.stefanie@ubbcluj.ro.

Viitorul Clujului începe cu tine!