Webinar online: “What geochemistry tells us? From karst regions to active volcanoes and beyond”

Webinar online

“What geochemistry tells us? From karst regions to active volcanoes and beyond”

Facultatea de Știința și Ingineria Mediului  în colaborare cu Societatea Italiană de Geochimie,  organizeză o serie de seminarii online.

În ultimele decenii, geochimia a apărut ca un domeniu în creștere în geoștiințe: de la hidro-geochimie la monitorizare vulcanică până la studii de paleoclimat, până de curând geochimia nu a fost predată pe scară largă în universitățile din România, în special geochimia fluidelor.

Seria de seminarii web va începe în 22 februarie 2021 și se va derula până în 6 iunie 2021.

În fiecare săptămână se vor aborda diferite subiecte. Toate prelegerile vor avea loc în limba engleză, participarea fiind gratuită.

Programul final va fi disponibil de la mijlocul lunii februarie.

? Înscrierile se pot face până în 21 februarie 2021.

? Pentru înregistrare utilizați formularul Google ? https://forms.gle/u3FEgeBmKNWGGUaV6

Pentru întrebări suplimentare, persoana de contact Artur Ionescu, email : artur.ionescu@ubbcluj.ro