ACTIVITĂȚI EXTRACURRICULARE

Școli de vară

Vei avea posibilitatea să participi la diferite școli de vară organizate de noi. Școala de Vară DANUBIUS care a avut loc în Delta Dunării este exemplul cel mai recent!

Conferințe despre mediu

Vei fi încurajat și sprijinit de către profesori pe tot parcursul anilor de studiu să participi cu propriile lucrări de cercetare științifică la conferințe.

Tabăra bobocilor

Tabăra Bobocilor îți va oferi o primă impresie autentică despre experiența de student la FSIM prin prisma unui weekend în natură alături de studenți din anii mai mari și profesori.

Activități pentru comunitate

Vei avea multiple ocazii de a te implica în activități care promovează bunele practici privind îmbunătățirea calității mediului înconjurător, cum ar fi colectarea selectivă sau plantarea de arbori.

Popularizarea științei

Alături de cercetători și cadre didactice, te vei putea implica în efortul nostru continuu de a populariza știința în rândul celor mici și mari.