Burse semestrul I, an universitar 2023-2024

Tabel nominal FINAL cu studentii beneficiari ai bursei de PERFORMANTA gradul I din fonduri bugetare pe semestrul I, an universitar 2023-2024.

Tabel nominal FINAL cu studentii beneficiari ai bursei de PERFORMANTA gradul II din fonduri bugetare, semestrul I, an universitar 2023-2024.

Tabel nominal FINAL cu studentii beneficiari ai bursei de AJUTOR SOCIAL din fonduri bugetare, semestrul I, an universitar 2023-2024.

Tabel nominal cu studentii respinsi pentru bursa de AJUTOR SOCIAL din fonduri bugetare, semestrul I, an universitar 2023-2024 .

Studentii care NU au mai beneficiat niciodata de bursa sau din motive justificate doresc schimbarea contului IBAN cu care figureaza in baza de date sa trimita documentul bancar la adresa social@ubbcluj.ro scanat/pozat de unde sa reiasa ca sunt titularii contului. Pe documentul bancar sa scrie facultatea la care studiaza, tipul bursei (performanța, merit, sociala), in ce an de studiu sunt, sa verifice sa fie trecut si CNP-ul si sa mentioneze daca si-au schimbat numele (unde e cazul).

Rezoluții contestații burse semestrul I, an universitar 2023-2024

PRELUNGIRE CALENDAR de acordare a burselor în cadrul UBB, semestrul I al anului universitar 2023-2024

Cererile pentru bursa de performanță, merit și dosarele de bursă socială se depun în perioada 02.10.2023, ora 8:00 – 20.10.2023, ora 16:00.

Cererile pentru bursa de performanță, merit și dosarele de bursă socială pentru semestrul I, an univ . 2023/2024 se depun exclusiv electronic pe platforma dedicată burselor.

Dosarul electronic încărcat în platformă va cuprinde documentele în ordinea prezentată în formularul „Verificare conformitate”din Regulamentul de burse, cu paginile numerotate în ordinea prezentată și semnate  pe fiecare pagină .

DOSARUL PENTRU OBȚINEREA UNEI BURSE SOCIALE

Pentru studenții care solicită bursa socială în semestrul I , an universitar  2023-204,  venitul mediu lunar net/pe ultimele 12 luni NU trebuie să depășească suma de 1804,50 lei/membru familie

DOSAR PENTRU STUDENŢII CARE SOLICITĂ BURSĂ PE CRITERIUL MEDICAL

Documente importante: