Ingineria Mediului

Fișa disciplinelorTUTORI

DISCIPLINE OBLIGATORII

INGINERIA MEDIULUI, ANUL I

BAZELE ŞTIINŢEI MEDIULUI

CHIMIE I

CHIME II

FIZICA I

GEOLOGIE

INFORMATICĂ APLICATĂ

STATISTICĂ ŞI PRELUCRAREA DATELOR

STIINTA SOLULUI

INGINERIA MEDIULUI, ANUL II

ANALIZE INSTRUMENTALE ÎN PROTECŢIA MEDIULUI

ECOLOGIE ŞI MANAGEMENT ECOLOGIC

ELEMENTE DE BIOLOGIE SI MICROBIOLOGIE

FENOMENE DE TRASNFER SI OPERATTII UNITARE II

HIDROLOGIE ŞI OCEANOGRAFIE

METEOROLOGIE ŞI CLIMATOLOGIE

SIG APLICATE LA MEDIU

STIINTA SI INGINERIA MATERIALELOR

TOPOGRAFIE

INGINERIA MEDIULUI, ANUL III

BIOTEHNOLOGII ŞI DEPOLUAREA SISTEMELOR BIOLOGICE ŞI ECOLOGICE

CHIMIE VERDE

EVALUAREA IMPACTULUI ASUPRA MEDIULUI

GEOMORFOLOGIA MEDIULUI

GESTIUNEA RESURSELOR MINERALE

INVESTIGAREA FACTORILOR DE MEDIU

LEGISLAŢIE ŞI POLITICI DE MEDIU

MANAGEMENTUL PROIECTELOR DE MEDIU

RADIOACTIVITATEA MEDIULUI

PLANIFICAREA UTILIZARII TERENURILOR

TEHNOLOGII DE PROTECŢIE A ATMOSFEREI ŞI DE PREVENIRE A POLUĂRII AERULUI

TELEDETECŢIE ŞI RISCURI ATMOSFERICE

INGINERIA MEDIULUI, ANUL IV

BAZELE MANAGEMENTULUI SITUAŢIILOR DE URGENŢĂ

COROZIUNE ŞI PROTECŢIE ANTICOROZIVĂ

ECONOMIA MEDIULUI

ENERGII REGENERABILE

FEVALUAREA RISCULUI TEHNOLOGIC

EVALUAREA RISCULUI ŞI MANAGEMENTUL DEZASTRELOR

SISTEME DE MANAGEMENT INTEGRAT MEDIU, CALITATE, SECURITATE

SURSE, PROCESE ŞI PRODUSE POLUANTE

DISCILPINE OPTIONALE

INGINERIA MEDIULUI AN II

INGINERIA MEDIULUI AN III

INGINERIA MEDIULUI AN V

OPTIONAL 7

Îndrumători de an

 Anul de studiu Indrumător Tutore
I Lect. dr. Dorin Manciula

dorin.maciula@ubbcluj.ro

 

 Asist. dr. Maria Bizo

maria.bizo@ubbcluj.ro

 

II  Lect.dr. Dan Costin

dan.costin@ubbcluj.ro

 

Lect.dr. Nicolae Ajtai

nicolae.ajtai@ubbcluj.ro

 

III Conf. dr. Radu Mihaiescu

radu.mihaiescu@ubbcluj.ro

 

 Asist. cercet. dr. Horatiu Stefanie

horatiu.stefanie@yahoo.com

 

IV  Lect.dr. Cristina Modoi

cristina.modoi@ubbcluj.ro

Drd. Monica Meltzer

meltzer.monica@gmail.com

Anunțuri FSIM

Evenimente recente